- Szczegóły
- Autor: Anna Dul
Szkolenia zagraniczne dla kadry w ramach programu Erasmus+: Edukacja szkolna
Podczas Rady Pedagogicznej, która odbyła się 29 sierpnia 2024 roku w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, podsumowano zrealizowany projekt, w którym brała udział kadra nauczycielska. A były to:
Szkolenie "4C: Komunikacja, Kreatywność, Współpraca i Krytyczne Myślenie" – styczeń 2024/Teneryfa
Uczestnicy projektu mieli okazję nie tylko wzbogacić swoją wiedzę teoretyczną, ale również zastosować nowe umiejętności w praktyce, co przyczyniło się do podniesienia ich kompetencji zawodowych. Program szkolenia obejmował także doskonalenie umiejętności językowych, co jest kluczowe w kontekście pracy w międzynarodowym środowisku.
Szkolenie "Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym?" – lipiec 2024/Malaga
Nauczyciele uczestniczący w tym szkoleniu poznali cenne narzędzia i strategie, które mogą zastosować w swojej codziennej pracy, aby lepiej radzić sobie z wyzwaniami zawodowymi i stresem.
Podczas mobilności firmy przyjmujące, Euromind i Europuente, zadbały o bogaty program kulturowy dla uczestników. Obejmował on m.in. zwiedzanie ciekawych miejsc na wyspie Teneryfa i w Maladze o znaczeniu historycznym i kulturalnym, co pozwoliło uczestnikom na głębsze zrozumienie lokalnej kultury i tradycji.
Podczas Rady Pedagogicznej dyrektor szkoły Damian Rycerz i koordynator projektu Anna Dul wręczyli uczestnikom certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcie.
Zapraszamy do obejrzenia etiudy filmowej ze szkolenia na Teneryfie:
Prezentacja ze szkolenia w Maladze dostępna pod linkiem:
https://www.canva.com/design/DAGPFQ3yYK4/XTmVtuXpBBCst8nrZisYtw/view?utm_content=DAGPFQ3yYK4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor
Anna Dul
koordynator projektu
- Szczegóły
- Autor: Beata Myszka
W ramach programu ERASMUS+, jedenastu nauczycieli Centrum Edukacji Zawodowej miało okazję wyjechać do Malagi na szkolenie pt. "Poradź sobie z wypaleniem zawodowym!". Organizacją naszego pobytu i szkolenia zajęła się firma EUROPUENTE, która w dniach od 27.07 do 03.08.2024 zapewniła nam nie tylko inspirujące warsztaty, ale także ciekawy program kulturowy. Wybrane przez nas szkolenie jest szczególnie ważne, zważywszy na to, że wypalenie zawodowe jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Uczyliśmy się, jak rozpoznawać i rozumieć emocje oraz obserwować, co się dzieje w nas, gdy je odczuwamy. Aktywizujące metody oparte na mindfulness, grach, zabawach, dyskusjach oraz odgrywaniu ról pozwoliły nam zgłębić sposoby radzenia sobie
z emocjami oraz poznać techniki zapobiegania wypaleniu zawodowemu.
Część kulturowa naszego pobytu była równie interesująca. Kulminacją była całodniowa wycieczka na Gibraltar, obejmująca przejazd kolejką linową oraz wejście na Skałę Gibraltarską. Już w niedzielę rozpoczęliśmy zwiedzanie Malagi od Alcazaby – hiszpańsko-mauretańskiej fortecy oraz Zamku Gibralfaro. Podziwialiśmy widok z punktu widokowego Mirador de Gibralfaro, który obejmował arenę byków i plażę La Malagueta. Następnie odkryliśmy ruiny teatru rzymskiego u stóp Alcazaby. W kolejnych dniach zwiedzaliśmy Katedrę Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación, przepiękne Museo de Malaga oraz Muzeum Urodzin Picassa. Szczególne wrażenie zrobił na nas pokaz flamenco na żywo w Teatro Flamenco Malaga. Podczas spotkania pożegnalnego dokonaliśmy ewaluacji szkolenia, wręczono nam certyfikaty, a także zrobiliśmy wspólne zdjęcie.
W ostatni dzień pobytu spacerowaliśmy promenadą Muelle Uno wzdłuż plaży, kończąc naszą przygodę zdjęciem przy napisie Malagueta. Zaprszamy na kolaż zdjęć ze szkolenia,
oraz kolaż zdjęć z programu kulturalnego.
Wyjazd do Malagi był nie tylko okazją do zdobycia cennych umiejętności zawodowych, ale także do poznania bogatej kultury Andaluzji. Te doświadczenia na pewno pozostaną z nami na długo, wzbogacając nas zarówno zawodowo, jak i osobiście.
- Szczegóły
- Autor: Anna Dul
Program Erasmus+: Kształcenie i szkolenia zawodowe
Środa, 12 czerwca 2024, była dniem, który na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli Centrum Edukacji Zawodowej. To właśnie tego dnia odbyła się Gala Projektu Erasmus+, uroczystość podsumowująca pobyt uczestników projektu w słonecznej Maladze. Pierwszym punktem programu był quiz Kahoot, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat programu Erasmus+ oraz projektów realizowanych w CEZ od 2018r. Podczas Gali Projektu zostały zaprezentowane materiały multimedialne, które ukazały bogactwo doświadczeń zdobytych przez praktykantów. Zdjęcia, filmy i relacje uczniów pokazywały, jak wiele nauczyli się podczas swojego pobytu w Hiszpanii – zarówno w kontekście zawodowym, jak i kulturowym. Jednym z najważniejszych momentów gali był pokaz taneczny w wykonaniu uczestniczek projektu. Ich występ jak i piosenki hiszpańskie zaprezentowane przez zaproszony zespół spotkały się z entuzjastycznym aplauzem publiczności.
Po zakończeniu części artystycznej nadszedł czas na wręczanie dokumentów uczestnikom mobilności zagranicznej. Dyrektor szkoły oraz koordynator projektu przekazali uczestnikom certyfikaty, gratulując uczniom ich osiągnięć i życząc dalszych sukcesów.
Na zakończenie Gali Projektu na wszystkich czekał słodki poczęstunek – ogromny, kolorowy tort z napisem „Erasmus+”. Smakowite kawałki ciasta umiliły rozmowy i wspomnienia, które krążyły wśród zgromadzonych.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Gala Projektu Erasmus+ była nie tylko podsumowaniem wielomiesięcznych działań, ale także wspaniałą okazją do celebrowania wspólnoty, nauki i międzynarodowej współpracy.
Zapraszamy do obejrzenia etiudy filmowej z 7-edycji projektu.
Organizatorzy:
Zespół Projektowy
- Szczegóły
- Autor: Anna Dul
Relacja z przebiegu warsztatów szkoleniowych dla koordynatorów Programu Erasmus+
W dniach 3-6 czerwca 2024 roku w malowniczym Salzburgu odbyły się warsztaty szkoleniowe dla koordynatorów programu Erasmus+. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli różnych instytucji edukacyjnych z całej Europy, którzy przyjechali, aby zdobyć nową wiedzę, wymienić się doświadczeniami oraz nawiązać cenne kontakty zawodowe. Uczestniczką tego wydarzenia była nauczycielka Centrum Edukacji Zawodowej pani Anna Dul.
Warsztaty w Salzburgu okazały się niezwykle owocne i inspirujące. Uczestnicy nie tylko wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności, ale także nawiązali nowe kontakty, które z pewnością zaowocują w przyszłości. Zgodnie z opiniami uczestników, wydarzenie to było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz zdobycia cennych wskazówek dotyczących skutecznego zarządzania projektami w ramach programu Erasmus+.
Organizatorzy wydarzenia zapewnili uczestnikom szkolenia ciekawy program kulturowy, w ramach którego zwiedzili m.in. średniowieczną twierdzę Hohensalzburg, Muzeum Mozarta, renesansowy kompleks pałacowo-ogrodowy Hellbrunn oraz spacerowali najstarszą ulicą Salzburga Getreidegasse.
- Szczegóły
- Autor: Anna Dul
26 kwietnia 2024 uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej zakończyli dwutygodniowe praktyki w Maladze. Praktykanci podziękowali swoim mentorom za opiekę merytoryczną w zakładzie pracy i zrobili pamiątkowe zdjęcia.
Na uwagę zasługuje praca uczennic z branży technik reklamy, które przy współpracy firmy Copyrap wykonały prace w przygotowaniu diapazonu (planszy reklamowej umieszczonej przy chodniku). Diapazon został postawiony na głównej ulicy Malagi Calle Marques de Lario.
Podczas uroczystego spotkania uczestnikom projektu zostały wręczone certyfikaty przez koordynatora organizacji przyjmującej Europuente. Oprócz tego została przeprowadzona ewaluacja projektu pod nadzorem koordynatora projektu pani Anny Dul.
Według opinii uczniów zarówno pobyt jak i praktyki zawodowe zostały zorganizowane na bardzo wysokim poziomie. W przyszłości zamierzają wykorzystać zdobyte doświadczenie w swojej karierze zawodowej.
Opiekun:
Anna Dul
Koordynator projektu
- Szczegóły
- Autor: Anna Dul
Uczniowie CEZ realizują program kulturowy w ramach programu ERASMUS+
Podczas swoich dwutygodniowych praktyk w Hiszpanii uczestnicy projektu podnoszą nie tylko swoje kompetencje zawodowe ale również „zanurzają się” w codziennym życiu pięknych śródziemnomorskich miasteczek. W ramach programu kulturowego, który przygotowała organizacja przyjmująca Europuente uczniowie wzięli udział w takich wycieczkach jak:
Wycieczka do el Caminito del Rey
To słynny andaluzyjski szlak na pionowej skale nad przepięknym wąwozem Desfiladero de los Gaitanes, zwany też Drogą Króla. Spacer szlakiem liczącym 7,7 km dostarcza mnóstwa wrażeń oraz podnosi poziom adrenaliny J. Z góry możemy podziwiać piękne formacje skalne i rozkoszować się przestrzenią. Na końcu trasy znajduje się 15-metrowy stalowy most biegnący nad przepaścią, który pod wpływem obciążenia lekko się buja.
- Szczegóły
- Autor: Anna Dul
Dzięki uczestnictwu w programie ERASMUS+ uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli mają możliwość odbywania stażu zawodowego w hiszpańskim środowisku pracy. To już siódma grupa uczniów wyjechała za granicę, żeby zdobyć praktyczne doświadczenie w swojej branży zawodowej.
- 4 uczniów – technik pojazdów samochodowych odbywa staż zawodowy w warsztatch samochodowych: Neumaticos Aguicar, Autocares Carmona i Talleres Antonio Perez.
- 3 uczennice – technik reklamy realizują praktyki zawodowe w firmie Copyrap
- 3 uczennice – technik usług fryzjerskich zdobywają praktyczne doświadczenie w salonach fryzjerskich: Peluqueria Chepina, Peluqueria Alicia Cotrina i Bella’s Peluqueria & Estetica.
Partnerem zagranicznym wspierającym działania projektowe jest firma Europuente z siedzibą w Granadzie. Dzięki współpracy z tą firmą koordynator projektu pani Anna Dul przygotowała dokumentację projektu oraz zaplanowała monitoring zakładów, w których uczniowie odbywają praktyki. Ocena merytoryczna każdego praktykanta zostanie potwierdzona certyfikatem, wręczonym w ostatnim dniu praktyk.
Co robią uczniowie w hiszpańskich zakładach pracy? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Opiekun: Anna Dul
- Szczegóły
- Autor: Anna Dul
Projekt realizowany w programie ERASMUS+ w sektorze: Kształcenie i szkolenia zawodowe
W ramach programu ERASMUS+ uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej realizują praktyki zawodowe w hiszpańskich zakładach pracy tj. w agencjach reklamowych, warsztatach samochodowych oraz salonach fryzjerskich. W okresie dwóch tygodni uczestnicy projektu zdobywają praktyczne doświadczenie w swojej branży zawodowej, doskonalą umiejętności językowe oraz podnoszą swoje kompetencje społeczne.
Oprócz praktyk zawodowych uczniowie realizują program kulturowy poznając kulturę, tradycje i historię Andaluzji. W pierwszych dniach pobytu zwiedzili m.in. Alcazabę - zespół fortyfikacji pałacowych znajdujący się w hiszpańskiej Maladze wraz z Zamkiem Gibralfaro, Katedrę Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación oraz punkt widokowy Mirador de Gibralfaro z widokiem na arenę byków i plażę La Malagueta.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Opiekun: Anna Dul
Koordynator projektu
- Szczegóły
- Autor: Krzysztof Szczęch
Od 28.01.- 04.02.2024 trzynastu nauczycieli Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli uczestniczyło w szkoleniu 4 C: komunikacja, współpraca, kreatywność i krytyczne myślenie (ang. communication, collaboration, creativity, critical thinking). Mobilność odbyła się na jednej z Wysp Kanaryjskich – Teneryfie. Organizacją przyjmującą była firma hiszpańska EUROMIND, która zapewniła uczestnikom projektu nie tylko ciekawe szkolenie ale również interesujący program kulturowy. Nauczyciele mieli możliwość zwiedzić Parque Nacional del Teide (Park Narodowy Teide) z widokiem na wulkan Teide, wielowiekowe miasteczko La Orotava z piękną kolonialną architekturą z XVII i XVIII wieku, Playa de las Americas – centrum turystyczne z przepięknymi plażami.
Na zakończenie projektu uczestnicy mobilności dokonali ewaluacji szkolenia oraz otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w szkoleniu.
Zapraszamy do kolażu fotograficznego
Koordynator projektu
Anna Dul
- Szczegóły
- Autor: Krzysztof Szczęch
15 grudnia 2023r. odbył się Dzień Otwarty Szkoły w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Wydarzenie to było doskonałą okazją do promocji programu Erasmus+. Uczniowie i nauczyciele CEZ jak i zaproszeni uczniowie szkół podstawowych wraz z nauczycielami i rodzicami mogli uczestniczyć w akademii promującej realizację praktyk zawodowych w Hiszpanii. Podczas tej uroczystości została zaprezentowana kronika projektów zrealizowanych przez CEZ w latach 2018-2023 oraz zostały wręczone certyfikaty uczestnikom 6-edycji projektu.
Koordynator projektów pani Anna Dul podziękowała uczestnikom za udział w projekcie oraz życzyła sukcesów w rozwijaniu dalszej ścieżki zawodowej.
W Dniu Otwartym Szkoły można było również skorzystać z konsultacji przy stoisku informacyjnym o programie Erasmus+ oraz otrzymać broszurki informacyjne o tym programie.
Organizatorzy: Anna Dul, Krzysztof Szczęch